Birdlife suomi logo

SSLTY logo
Suomenselän Lintutieteellinen Yhdistys ry.

Sivun pääkuva

Tutkimusvastaavat

Tutkimusvastaavat 2018

Haukat, kuukkeli Pertti Sulkava pertti.sulkava(ät)pp.inet.fi
040 544 8310
Kevätmuutto Ari Aalto aallonarska(ät)hotmail.com
045 132 0828
Linjalaskennat Esa Aalto esaalto(ät)hotmail.com
040 865 2926
Pikkunisäkäspyynnit Otso Huitu otso.huitu(ät)metla.fi
010 211 4917
Pöllöt Tapio Koskela koskela.tj(ät)gmail.com
040 704 2881
Syysmuutto Matti Sissonen

majusiss(ät)gmail.com
041 433 2261

Talvilintulaskennat Raimo Laurila raimo.laurila(ät)lakeudenluontokartoitus.fi
040 524 3281
Yölaulajat Unto Hakola unto.hakola(ät)gmail.com
045 669 1431
Vuoden BirdLife laji: punasotka
Kari Saarinen vuodenlintu(ät)sslty.fi
0400 369 468
     

Muut vastaavat 2017

Aluerariteettikomitea (ARK) Matti Häkkilä (pj.) matti.hakkila(ät)gmail.com
040 517 6856
  Esko Rajala (siht.) ark(ät)sslty.fi
040 541 0582
  Ossi Nokelainen ossi.nokelainen(ät)gmail.com
040 865 7053
Aluevastaava, Loppiaisralli, pihabongaustapahtuma
Esko Rajala  
Arkistonhoitaja Ossi Hemminki 050 548 4564
BirdLife Suomen retkikummit Tapio Sadeharju tapio.sadeharju(ät)iki.fi
050 361 5117
  Seppo J. Ojala seppo.j.ojala(ät)gmail.com
0400 342 711
BirdLife Suomi -edustajat

Mikko Haapoja

mikko.haapoja(ät)hotmail.com
040 754 3432
  Jouni Lamminmäki jouni.lamminmaki(ät)birdlife.fi
050 516 8800
  Unto Hakola unto.hakola(ät)gmail.com
045 669 1431
  Matti Aalto aallonmatti(ät)hotmail.com
040 574 3645
IBA-vastaava Mikko Haapoja mikko.haapoja(ät)hotmail.com
040 754 3432
Lintuasema (hallinto) Tapio Sadeharju tapio.sadeharju(ät)iki.fi
050 361 5117
Lintuasema (havainnot) Harri Hutri huuhkaja(ät)netikka.fi
040 569 1771
Lintuasema (kiinteistönhoito) Jouni Kalmari jouni.kalmari(ät)gmail.com
040 513 9875
Lintuasema (rengastukset) Jukka Koivisto juk(ät)sslty.fi
050 5975 980
Linnustonsuojelu Matti Aalto
Seppo J. Ojala
suojelu(ät)sslty.fi

Lintujen pelastusyhteyshenkilöt

Seppo J. Ojala
Mikko Hänninen
Mikko Haapoja

0400 342 711
050 516 6913
040 754 3432
Lintuhavainnot Sakari Rautiainen rautiai1(ät)phpoint.fi
040 840 6357
Retkitoimikunta

Harri Hutri
Jouni Lamminmäki
Tapio Sadeharju

 
Suomenselän Linnut -päätoimittaja Esko Rajala eskorajala(ät)outlook.com
Suomenselän Linnut -toimitussihteeri
Risto Saarinen risto.saarinen(ät)ppb.inet.fi
050 490 3407
Tiira havaintojärjestelmän yhdistyskäyttäjät Suomenselkä: Matti Aalto, Ari Aalto, Santtu Ahlman, Mikko Haapoja, Unto Hakola, Harri Hutri, Esko Rajala, Sakari Rautiainen, Kari Saarinen, Hannu Sillanpää, Matti Sissonen ja Hannu Tuomisto
Suupohja: Matti Aalto, Esko Rajala, Matti Sissonen, Hannu Tuomisto 
Vuodenpinnat, ekoralli, www-sivut
Jukka Koivisto webmaster(ät)sslty.fi
Postituslista Ossi Nokelainen ossi.nokelainen(ät)gmail.com
040 865 7053
Havislinja ja WhatsApp-ryhmä Tapio Sadeharju tapio.sadeharju(ät)iki.fi
050 361 5117